KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10302202
*
nr 1030 2202
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 18:44:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 14:40:53
1
150 kr
5/4 19:07:44
2
250 kr
11/4 16:35:49
3
600 kr
11/4 16:47:04
2
600 kr
11/4 16:47:04
3
600 kr (Budbetjänt)
11/4 16:47:26
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Läs om budbetjänten
nr 1030 2202
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsningar, 3 st, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/4 14:40:53 | 1 | 150 kr |
| 5/4 19:07:44 | 2 | 250 kr |
| 11/4 16:35:49 | 3 | 600 kr |
| 11/4 16:47:04 | 2 | 600 kr |
| 11/4 16:47:04 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 16:47:26 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



